3.den - 26.9.1998 - CALIFORNIA

 

Start: Los Angeles - Fullerton W.Houston Awe. -Hotel Plaza

Trasa: Los Angeles

Cíl cesty:

  1. Olympijský stadion

  2. Los Angeles - Down Town

  3. Křesťanská misie - Pueblo

  4. Griffithova hvězdárna

  5. Beverly Hills

  6. Santa Monica

  7. Queen Mary

Délka trasy: 90 mil

Nocleh: Los Angeles - Fullerton W.Houston Awe. - Hotel Plaza

 

OLYMPIJSKÝ STADIÓN

Odkazy:

http://www.aafla.org/OlympicInformationCenter/OlympicPrimer/OlympicPrimer.htm

 

LOS ANGELES - DOWN TOWN

V centru města dnes žije 4 miliony obyvatel a dalších 14 milionů v celé oblasti Los Angeles. Celé město je tvořeno uskupením několika přímořských měst ležících na ploše o průměru 120 km. Žije zde množství různých národností vytvářející své vlastní komunity. Hlavně barevné části města jsou dnes postiženy velkou chudobou a nezaměstnaností , rodící sociální napětí. To v roce 1992 vyústilo v krvavé bitky a žhářským útokům tehdá padlo za oběť tisíce domů LA. Pro turisty se nedoporučuje bez auta vůbec navštěvovat tyto barevné čtvrti . Město skýtá již na úrovni dvou sousedících ulic kontrasty bodatého a chudého světa. Stačí z přepychového bulváru odbočit do postraní ulice , a člověk je v úplně jiném drsném světě Ameriky.

DOWN TOWN DOWN TOWN

 

GRIFFITHOVA HVĚZDÁRNA

Odkazy:

Griffith Observatory Home Page

 

BEVERLY HILLS

Známá čtvrť boháčů Kalifornie se nalézá na západním okraji LA. Toto město je obytným centrem snobského života hollywoodských hereckých hvězd , scénaristů, režizéru , zpěváků , producentů a jinak zámožných zaměstnanců hollywoodských studií. V obytné čtvrti jednopatrových paláců těchto hvězd je zakázáno zastavit autem a použít fotoaparát. Překrásné domy jsou většinou schovány uprostřed bujné vegetace , obklopeny vysokou hradbou živých plotů , střežících soukromí svých majitelů. V Beverly se nachází známé nákupní centrum BEVERLY CENTER s množstvím obchodů a butiků , nabízejícími poslední modní hity Ameriky. Nejelegantnější nákupní třída LA se jmenuje Rodeo Drive.

 

Beverly Hills Beverly Hills Beverly Hills

 

SANTA MONICA

Další z přímořských měst patřících k LA je proslulé svými plažemi s množstvím sportovních center a zábavných parků. Sunset Boulevard a s ním i kdysi známá Route 66 končí svoji trasu na molu přístavní hráze v Santa Monice.

 

KŘESŤANSKÁ MISE

Město Los Angeles založilo roku 1781 jedenáct španělských rodin. Na okolí města leží plno misiiních míst, většinou tehdy od sebe vzdálených jeden den jízdy. Pás těchto opěrných bodů se táhne směrem na jih , na San Diego. Křesťanská mise v Los Angeles představuje první opěrný bod španělských křestˇanů na území LA. Hned vedle misie se nachází nevelký mexický bazar a tržiště.

LA-Mission

 

LONG BEACH - QUEEN MARY

Pobřežní město LONG BEACH se díky svým překrásným plážím , také nazývá "Kalifornská Riviéra" . Pobřeží vévodí obrovská loď- Quenn Marry , svého času největší loď světa. Dnes je zde zřízen hotel s množstvím restaurací , nočních klubů a casin , pro majetnější obyvatele LA. Queen Mary (délka - 1019 stop a výtlak - 81237 tun) je o 136 stop a 34 908 tun větší , než její známější předchůdce Titanic. Vedle lodi je zakotvena ruská atomová ponorka , v kterém je zřízeno muzeum ruského ponorkového loďstva. Ponorka sem byla přemístěna po pádu železné opony.

Odkazy:

The Queen Mary Foundation Page

 

[Trasa] [Noclehy] [Poznávací akce][Foto] [Video] [Kontakty] [Cestovní kancelář][Mapa][Home]

[Californie] [Arizona] [Utah] [Nevada]