4.den - 27.9.1998 - CALIFORNIA

 

Start: Los Angeles - Fullerton W.Houston Awe. - Hotel Plaza

Trasa: Dálnice 5 - viz mapa

Cíl cesty:

  1. San Diego - Sea World - Vodní svět.

  2. San Diego - Hotel Coronado (Někdo to rád horké)

  3. San Diego - misie San Diego de Alcala - Gaslamp Quartet (Čtvrť plynových lamp)

Délka trasy: 110 mil

Nocleh: San Diego - Motel Circle M6

 

SAN DIEGO

Druhé největší město Californie , ležící nedaleko hranice s Mexikem, je místem , kde roku 1542 vznikla Californie. Do zdejšího přístavu tehdá připlul portugalský mořeplavec Juan Rodriguez Gabrillo a založil zde první křesťanskou misi. Dnes je zdejší přístav důležitým opěrným bodem amerického námořního loďstva a pobřežní stráže. Zde se naloďovaly americké invazní a bojové jednotky druhé světové války a války ve Vietnamu.

V San Diegu se nachází známá Zoologická zahrada, mající v programu , mimo jiné , záchranu populace bílého nosorožce. Na tomto programu spolupracuje s českou ZOO v Hradci Králové. Další známou atrakcí města je Sea World - Vodní svět , s nepřeberným množstvím živočichů mořské a sladkovodní říše. Nejnavštěvovanější atrakcí mořské akvárium se žraloky a bazén s cvičenými kosatkami.

Za shlédnutí stojí , na pobřeží Pacifiku ležící , hotel Coronado , známý z filmu "Někdo to rád horké", s úžasnou pláží se zlatým pískem . Tuto zlatou barvu , však tvoří pouze zrnka slídy. K doporučeným cílům patří i křestˇanská misie de Alcala a též Staré město s dochovanou victoriánskou čtvrtí Gaslamp Quartet. (Čtvrť plynových lamp).

Někdo to rád horké

Sea World Sea World Sea World

Online WEBCAMERA

 

Odkazy:

http://www.seaworld.org/

 http://www.sandiegozoo.org/zoo/polarcam.html   - ZOOWebCamera 

 

[Trasa] [Noclehy] [Poznávací akce][Foto] [Video] [Kontakty] [Cestovní kancelář][Mapa][Home]

[Californie] [Arizona] [Utah] [Nevada]